Česká republika

Kreml v Česku, sídlo hnutí Trikolóra Václava Klause jr., majetek Ruské federace Verified

„Rusové? Co slovo, to lež. Co čin, to zločin..." Pozvi Rusa do domu, ukradne ti vlast... Česko 1968 - Ukrajina 2014. Kultura, která připomíná ruskou zaostalost, bídu, miliony oběti režimu a vojenské výboje Moskvy vůči sousedním státům.

0 / 5
Compare Add to favorites

Kreml v Česku, sídlo hnutí Trikolóra Václava Klause jr., majetek Ruské federace

První sídlo hnutí Trikolóra Václava Klause jr. je uvedeno na adrese: Freyova 82/27, Praha 9. Z katastru nemovitostí vyplývá, že majitelem budovy je firma Yugra Alliance s.r.o., jejíž vlastníkem a jednatelem je podle obchodního rejstříku pan Volodya Elizbaryan, dat. nar. 25. února 1955, bytem Serpuchovskij per. 7-1-69, Moskva, Ruská federace. Společnost Yugra Alliance tedy ovládá moskevský byznysmen Volodya Elizbaryan. Ten provozuje v Praze v Karlíně obchod s luxusním italským nábytkem Salon Cardinal. Jen připomínka, že Václav Klaus senior měl sídlo své nadace u soudruhů z firmy Interconex. Šlo o Nadační fond Václava Klause, který sídlil v budově Ve Struhách 27, Praha 6. Spolumajitel Interconexu Igor Střelec je bývalý důstojník komunistické rozvědky v StB a významný obchodní partner mnoha ruských oligarchů s kontakty na Kreml. Poté co bylo tohle sídlo zjištěno a veřejně prezentováno, hnutí v tichosti tohle sídlo opustilo.

Jde tak o stejný případ, jako Vila Na Zátorce 43/9, majetek Ruské federace. Úřaduje tu třináct soukromých firem. Jednu z nich s názvem Mold Vin Cz vlastní bývalý vysoký důstojník Československé lidové armády Zdeněk Zbytek. Sídlo tu má o předseda radikálně nacionalistického hnutí Řád národa a Strážci koruny a meče Josef Zickler.

Ruské objekty v Praze a Ruská ambasáda v Praze je prošpikována špióny. Vyhoštění některých ruských diplomatů se dotklo i ruských tajných služeb. Před působností ruských špiónů u nás varuje každý rok Bezpečnostní informační služba (BIS). Ve své poslední výroční zprávě uvádí, že „vzrostla intenzita aktivit ruských zpravodajských služeb na území ČR“. Podle BIS řada ruských zpravodajských důstojníků využívá diplomatické krytí.
„Ruský diplomatický personál tak zůstává nejvýznamnějším zdrojem rizika nevědomého kontaktu se zpravodajským důstojníkem cizí moci,“ píše BIS. Ruští špióni se tak dostávají k citlivým interním informacím a mají velmi dobrý přehled o dění v zákulisí zdejší politické scény.
Na ruské ambasádě v Praze podle informací Práva pracuje 122 lidí, z toho 45 diplomatů. Generální konzuláty v Brně a Karlových Varech mají celkem 18 zaměstnanců, z toho osm diplomatů. Proti tomu ČR má v Rusku 56 zaměstnanců, z toho šestnáct diplomatů.

Informační válka, Česko jako testovací laboratoř Ruska

„Jsme zdejší“, aneb, jak ruští okupanti zapouštějí nenápadně kořeny na cizím území. Pražská Bubeneč jako malá Moskva.
Česká diplomacie řeší citlivý problém s ruskými nemovitostmi v Česku. Ruská federace a její velvyslanectví vlastní celkem 32 objektů, kromě reprezentativních vil mají ve svém portfoliu také rekreační střediska či socialistické bytovky.
Do brány historického sídla v pražské ulici Na Zátorce zajíždí luxusní automobil s ruskou poznávací značkou. Po chvíli muž ze zaparkovaného vozu přechází přes ulici do protější vily s ruským nápisem na zlatavé ceduli.
Tento každodenní obrázek z pražské Bubenče výstižně znázorňuje, jak to tu chodí. V reprezentativní vilové čtvrti je to tak trochu svět sám pro sebe – ruský svět.
Právě v Bubenči na Praze 6 soustředí Ruská federace většinu svých nemovitostí v Česku, vlastní zde celkem 28 budov. Často spolu tyto nemovitosti sousedí nebo jsou vzdáleny jen pár desítek metrů od sebe. Po jedné budově vlastní Rusko také v Brně a Karlových Varech, tím ale výčet nekončí.
V ruském majetkovém portfoliu se nachází i rozlehlé rekreační středisko u Sázavy či rekreační objekt na Moravě a také obyčejné bytovky reálného socialismu, jejichž komplex najdeme například v pražské Wolkerově ulici.
Jsou i přímo na zahradě ruského velvyslanectví, kde hned vedle reprezentativní prvorepublikové vily stojí pět nízkých paneláků.
Některé budovy stojí na pozemcích českého Diplomatického servisu (příspěvkové organizace Ministerstva zahraničí ČR), za pronájem ovšem Ruská federace české straně nic neplatí.
A některé budovy dokonce nejsou v katastru zaneseny vůbec, protože nebyly dosud zkolaudovány.

Firmy místo diplomatů. Ruské nemovitosti se nyní dostaly do popředí zájmu především kvůli nesrovnalostem, které právě řeší Diplomatický servis. České straně vadí, že Ruská federace využívá diplomatické objekty ke komerčním účelům, některé budovy ležící na pozemku českého státu již dokonce připadly soukromým majitelům.
V nejreprezentativnějších budovách, jako je například pražská vila po Edvardu Benešovi, sídlí soukromé společnosti, jež nemají s diplomacií nic společného.
V Benešově vile dnes působí třináct soukromých subjektů včetně nacionalistického hnutí Řád národa. V luxusní vile hned naproti, Na Zátorce 12, je pak evidováno dokonce 21 soukromých společností.
Kromě firmy Fill the Bill s neprůhledným vlastníkem v Panamě tu nalezneme třeba společnost JZD Slušovice food, Severní Palmira, nebo Česká východní.
Řada ze zde sídlících firem je navázána na bývalého důstojníka Československé lidové armády a přítele prezidenta Miloše Zemana Zdeňka Zbytka a na další ruské společnosti.
Ve vile Pod Kaštany 18 pak sídlí další dva subjekty. První je KEPS, patřící Olegu Zolotarevovi, který má bydliště přes ulici v novém bytovém komplexu Villa Bianca. V něm vlastní byt také předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
V budově obehnané plotem s ochranou z proutí pak sídlí ještě Spolek Ermitáž, ve kterém figuruje právník Petr Šedivý. Ten zastupuje již zmíněnou neprůhlednou firmu Fill the Bill. Dalším mužem ve firmě je Filip Švechovič, jehož jméno nalezneme také na cedulce ve zlatém provedení na vile Na Zátorce 12.
V rámci jednání Praha – Moskva se řeší také budovy, které na našem území stojí bez kolaudace.
Obsazená vila. Spor o majetek se už dlouhá léta vede i v souvislosti s hlavní budovou Ruské federace u nás – budovou velvyslanectví na okraji pražského parku Stromovka.
Prvorepubliková vila a přilehlé pozemky původně patřily židovské rodině bankéře Jiřího Poppera. Ta ale musela rezidenci během 24 hodin opustit, aby uprchla před nacisty.
Vilu následně obsadilo gestapo, po válce ji naopak obydlela sovětská armáda. Tehdejšímu Sovětskému svazu pak Popperův majetek daroval prezident Edvard Beneš pro diplomatické účely.
Potomci bankéře Poppera se dožadovali jejího navrácení, ovšem bez úspěchu.

Zdroj, odkazy:

https://en.wikipedia.org/wiki/Warsaw_Pact_invasion_of_Czechoslovakia
https://hlidacipes.org/
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/karel-rehka-informacni-valka-rusko-armada-rozhovor_1808310600_ogo
 • Slogan „Rusové? Co slovo, to lež. Co čin, to zločin..." Pozvi Rusa do domu, ukradne ti vlast... Česko 1968 - Ukrajina 2014. Kultura, která připomíná ruskou zaostalost, bídu, miliony oběti režimu a vojenské výboje Moskvy vůči sousedním státům.
 • Listing categories Politika / Krimi / Budovy / Tajné / Kauzy
 • Location / Region Hlavní město Praha, Česká republika

 • Address Sídlo hnutí Trikolóra
  Yugra Alliance s.r.o.
  Václav Klaus jr.
  Volodya Elizbaryan
  Freyova 82/27
  190 00 Praha 9 – část obce Vysočany
  Hlavní město Praha
  kraj Hlavní město Praha
  Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style