Česká republika

Lída Baarová, hrob, herečka, nešťastná kráska Verified

"Života sladké hořkosti"

0 / 5
Compare Add to favorites

Narodila se 7. září 1914 do rodiny úředníka pražského magistrátu Karla Babky a jeho manželky Ludmily. Dětství prožila na Letné. Společně se svou mladší sestrou zdědily, herecké i hudební nadání. Její sestra Zorka Janů však spáchala v roce 1946 sebevraždu. Skočila z okna jejich rodinné vily.

Lída Baarová byla vyhledávanou představitelkou sličných dívek a mladých žen. Ve 30. letech natáčela v hitlerovském Německu a bulvární tisk tvrdil, že je milenkou tehdejšího německého ministra propagandy Josepha Goebbelse. Ona toto popírala, uváděla, že se s Goebbelsem pouze zná. Na příkaz samotného Hitlera však musela v srpnu 1938 zanechat kontaktů s Goebbelsem a v roce 1939 Německo opustila.
Na konci války znovu uprchla do Německa, ale byla internována americkými okupačními orgány, byla vyšetřována CIC a 23. září 1945 byla předána do Československa. Byla vyšetřována a vězněna za údajnou kolaboraci. Po 16 měsících vězení a výslechů byly všechny žaloby a obvinění postupně vyvráceny. Dopoledne na Štědrý den v roce 1946 byla propuštěna.
Lída Baarová se provdala 27. července 1947 za loutkáře Jana Kopeckého. Po únorovém převratu spolu utekli do Rakouska. Zde poznala svého druhého muže lékaře Kurta Lundwalla.
Na sklonku života žila v rakouském Salzburgu. Trpěla parkinsonovou nemocí.

Zemřela 27. října 2000

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/L%C3%ADda_Baarov%C3%A1

  • Address ulice Vinohradská 294/212
    Praha, okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style