Česká republika

Orličtí vrazi, Černý a Hodr, vražda, před hotelem Atol Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, Černý a Hodr, vražda, před hotelem Atol

Jen docela malou chvíli poté, co necelý rok předtím shodili Čermák s Kopeckým ze Žd’ákovského mostu roli drátěného pletiva s mrtvolou Artura Kohouta, projížděla kolem ve služebním voze policejní hlídka. Náhoda, ten nedostižný režisér, si tenhle kousek ve vlastním scénáři zopakovala i teď. Sotva se totiž bezouché tělo Vladana Hrušky, z jehož lebky pomalu prýštil pramínek temně rudé krve, sesunulo na sedačku, ob-jevil se vedle čermákovy modré fiesty policejní favorit. Pomalounku projel kolem, ale nezastavil. Jel dál, až zmizel mezi zaparkovanými kamiony. Zamlženými okny fiesty totiž z toho, co se odehrávalo uvnitř, nebylo nic vidět. Rudná leží přímo u plzeňské dálnice a z parkoviště u motelu Atol se dá do obce dojet pohodlně za tři čtyři minuty. Proto se také Lukáš Čermák dlouho nerozmýšlel a chvíli poté, co poslal důvěřivého Vladana Hrušku na věčnost, zazvonil u dveří bytu Viktora Kratochvíla. ,Co je? Kde se tu bereš?“ vytřeštil Kratochvíl oči na nevysokého, špinavého bionďaka, jehož oblečení bylo už na dálku cítit střelným prachem. „Nech lenošení – máme práci!“ pravil Čermák s lehce ironickým úsměvem. V té chvíli to Kratochvílovi došlo. Pacient střílel a určitě to nebylo na pouťové střelnici….

,Tys ho tedy přece jenom oddělal,“ zakroutil Kopecký hlavou. „Nedal sis říct… Jasně jsem ti přece povídal, že s tím už nechci mít nic společného,“ hněval se. „Aspoň budou kroupy,“ zakřenil se Čermák. „Pěkné kroupy, to si piš,“ dodal, očividně spokojen sám se sebou a svým skutkem. „A kde jsi ho vlastně střelil? Doufám, že tě při tom aspoň nikdo neviděl,“ zahučel Kopecký mrzutě. „Bez starosti, Kvido, nejsem přece dnešní,“ odsekl Čermák. „Za-jel jsem na parkoviště u ‚Molu, pěkně mezi odstavené kamiony – a prásk…“

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

 

 • Slogan "Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."
 • Listing categories Krimi / Budovy / Kauzy
 • Location / Region Středočeský kraj, Česká republika

 • Address Atol
  252 19 Rudná
  okres Praha-západ
  Středočeský kraj
  Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style