Česká republika

Orličtí vrazi, cesta se sudy na přehradu, křižovatka Zalužany Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, cesta se sudy na přehradu, křižovatka Zalužany

„Vlastně máš recht, když nejde o život, nejde o nic!“ dodal Čer-mák spokojeně, a s úsměvem přeřadil rychlost na vyšší převodový stupeň. Na rozlehlé křižovatce za vískou jménem Zalužany odbočil náklad’aČek doleva a kužele jeho reflektorů brzy ohmataly zdi prvních domků obce Lety. Kus cesty pak projížděli Cěrmák s Kopeckým lesem. A potom už se před avii rozvinula stuha silnice vedoucí po dvě stě metrů dlouhém Zd’ákovském mostě, spojujícím oba břehy Orlické přehradní nádrže. Lukáš Čermák jel hodně opatrně, avia už se dostala za polovinu mostu. Pak Čermák zastavil a začal couvat zadnímí světly k zábradlí, lemujícímu okraj mostu. Zabrzdil, vypnul motor. Oba muži vyskočili z kabiny a vyšplhali se na ložnou plochu. Čtyři paže uchopily balík drátěného pletiva, omotaného kolem lidské-ho těla ve dvou jutových pytlích, v jehož lebce zela černá díra po rá-ně pistolí. Muži opřeli balík o zábradlí – a pak jej jednoduše svrhli dolů… Nad přehradou i v jejím okolí panovalo kolem čtvrté ráno až ne-skutečné ticho. Když padesát metrů pod mostním obloukem, na hladině, cosi plesklo, nebylo v blízkosti jediného živáčka. Vrah Lukáš Cermák a jeho komplic, organizátor akce Kvido Kopecký v té chvíli věřili, že Artura Kohouta, pražského podnikatele, kulturistu a mezi známými vcelku oblíbeného parťáka, pohřbili na dno přehradní nádrže už navždy. Mýlili se, jako ostatně ještě několikrát…

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

 

 • Slogan "Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."
 • Listing categories Krimi / Kauzy
 • Location / Region Středočeský kraj, Česká republika

 • Address Zalužany
  Obec Zalužany
  okres Příbram
  Středočeský kraj
  stát Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style