Česká republika

Orličtí vrazi, cesta se sudy na přehradu, silnice Milín Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, cesta se sudy na přehradu, silnice Milín

Mrtvola Artura Kohouta tu ležela netknutě od včerejška pod mohylou z tiejícibo Odhazeli je, vytáhli bezduché, ztuhlé tělo, svlékli košili, bundu i kalhoty, od hlavy i od nohou na ně navlékli po jednom jutovém pytli. Pak celý ten hrůzný balík omotali rolí drátěného pletiva a naložili jej na dřevěnou korbu nákiad’áčku. Dvě hodiny po půlnoci vyrazili z Rudné, před Prahou se stočili k Barrandovu a prudkým klesáním od tamního sídliště kolem ateliérů sjeli až dolů na vltavský břeh. Potom avia zamířila jižním směrem a začala ukrajovat kilometry asfaltové strakonické výpadovky. Minula televizní vysílač na Cukráku, zářící do noční dubnové tmy červenými světly na vrcholu věže, nechala za sebou známé letovisko a výletní místo Pražanů Jíloviště, pak i železárny v Mníšku, projela Milínem. Dva muži v kabině toho cestou příliš mnoho nenamluvili. Čermák pozorně sledoval silnici, která se před avií vinula jako stuha do spící noční krajiny, Kopecký s uspokojením pozoroval vymetené, lidu-prázdné vesničky i krajnice. „Poslouchej, Kvido,“ ozval se pak přece ijen od volantu Čermák, „napadlo tě, co by se dál dělo, kdyby se na to přece jenom přišlo?“ „Nepřijde, Lukáši,“ opáčil Kopecký pevně. „Jak by se na to mohlo přijít? Viděl nás snad někdo? Cožpak někdo něco ví?“ „Ale… Co kdyby přece jen? Nějakou náhodou, docela nečekané – co by bylo?“ nakousl po chvíli svorného mlčení řeč opět Cermak. „No, co by asi tak bylo? Trest smrti už stačili naši chytří poslanci šikovně zrušit – soud by nás nanejvýš mohl posadit za mříže…

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

 

 • Slogan "Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."
 • Listing categories Krimi / Kauzy
 • Location / Region Středočeský kraj, Česká republika

 • Address Milín
  Obec Milín
  okres Příbram
  Středočeský kraj
  stát Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style