Česká republika

Orličtí vrazi, chvíle před vraždou, Autobusová zastávka Rudná Claim

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, chvíle před vraždou, Autobusová zastávka Rudná

Dva dny poté se Artur Kohout posadil v Podolí za volant svého červeného favorita a nastartoval motor. V kapse bundy ukrýval bílou obálku s italskými lirami. Bylo jich přesně za osm set tisíc korun v kursu, který měl navrhnout a po Kopeckém vzkázat osobně zájemce o cizí valutu. A byl to kurs, který se Kohoutovi velmi zamlouval a který vlastně ani nemohl odmítnout. Byl podnikatel a úspěšný podnikatel hledí především na zisk! Slibovaný kurs garantoval zisk během několika minut, které byly nutné k předání lir a převzetí ko-run – tehdy ještě československých, ale hlavně „nabobtnalých“ slibovaným přepočtem. A tak se Kopecký pohodlně rozvalil na sedadle pro spolujezdce a vůz se rozjel. Zamířil přes Jiráskův most na smíchovský břeh, prokličkoval do Košíř a Motola a vyjel z Prahy. Po půlhodince jízdy už Kohout brzdil v Rudné u autobusové čekárny, kde podupával Lukáš Čermák. ,To je on, Arture,“ ukázál Kvido Kopecký na svého komplice, če-kajícího přesně podle úmluvy na dohodnutém místě. Podle plánu, který spiklenci připravili, měl teď Čermák přistoupit do favorita a někde za Rudnoupak měla ke slovu přijít čudla v Čer-mákově ruce. Plán však napoprvé nevyšel. „Ahoj!“ pozdravil Kopecký Cermáka, když favorit zastavil na autobusové zastávce, z okna vozu. ,Ahoj!“ opáčil Čermák, kterého však vzápětí Kohout zaskočil. Od volantu se přes Kopeckého naklonil k okénku a vybafl na Čermáka…

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

 

 • Slogan "Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."
 • Listing categories Krimi / Kauzy
 • Location / Region Středočeský kraj, Česká republika

 • Address Rudná, U kina
  Zastávka
  Masarykova 16/82
  252 19 Rudná
  Středočeský kraj

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style