Česká republika

Orličtí vrazi, Milan Porada, překupník se zbraněmi, ulice Šeříková Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, Milan Porada, překupník se zbraněmi, ulice Šeříková

Peníze nenechají nikoho v klidu. Zlákal\ i Kopáče a jeho přítele černého a oba začali přemýšlet, jak se k nim co nejrychleji dostat. Napojili se na jabloneckého překupníka se zbraněmi Milana Poradu, který jim dal tip na dům dvou manželů žijících na předměstí Berlína. Podle spolehlivých informací měli mít v domácím trezoru uloženu větší sumu peněz. Plánovaná loupež se ale nevydařila. Do domu se lupiči sice dostali a jeho majitele svázali, ale tím to skončilo. Kopáč už, cestou do Berlína ve vzteku kopl do auta a zranil se na noze, což omezilo jeho akčnost na místě činu. Ještě horší to bylo se specialistou na bezpečnostní systémy, kterého vezli s sebou. Měl brýle, které se mu zarosily, když si na hlavu natáhl kuklu, takže místo lidí a věcí viděl jen šmouhy. Nakonec si popletl světla pouličních lamp, před nimiž se míhaly větve topolů rozkývané větrem, s blikajícími lucernami. ,Jdou jsem nějací lidé!“ vykřikl a dal se na útěk. Všichni ostatní prchali za ním tak bezhlavě, že Černý si při prolézáni plotu roztrhl zadek. „Nebyli jsme organizovaná skupina, ale organizovaný bordel,“ P si později jeden z pachatelů podplukovníkovi Jiřině Hoimanové, která případ orlických vražd vyšetřovala. Po návratu domů přišel s další iniciativou Ludvík Černý. Byt bez práce, bez peněz, a tak hledal nějaký způsob…

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

 

 • Address ulice Šeříková
  Maršov
  Krupka
  PSČ 417 42
  okres Teplice
  Ústecký kraj
  Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style