Česká republika

Orličtí vrazi, první trest Černého, Věznice Oráčov Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, první trest Černého, Věznice Oráčov

Zkušený, lety praxe ostřílený podplukovník Málek vyslechl ním prvého dne Lukáše Čermáka. Podle zjištění kriminalistům před nimi na židli usedl několikanásobný vrah, a tak k němu také Málek přistupoval, třebaže Cermák se choval jako zcela bezúhonný nešťastník, který se jen shodou smolných okolností ocitl v soukolí policejní mašinerie, jež by ho ráda semlela se skutečnými zločinci. Pravda však nakonec musí vyplavat na povrch jako olej na vodu a čas nepochybně ukáže, jak velkou křivdu musel Čermák snášet, když byl ne-právem, ba zcela nepochopitelné obviněn z tak hrůzných trestných činů… „Co vám říká jméno Artur Kohout?“ otázal se podplukovník Málek. „Arlur,, Kahoun? Naprosto nic. To jméno jsem nikdy neslyšel,“ zavrtěl Čermák hlavou a znovu se jal vyšetřovateli objasňovat, že vše, co mu mohl říci, už řekl a měl by proto být propuštěn. „Neznám ani Kahouna, ani Kohouta,“ kroutil hlavou, když ho Málek upozornil na přesné příjmení, které Čermák zkomolil. „Jestli ně-kdo takového pána opravdu zastřelil, je mi to líto, ale co já s tím?“ skrýval nešťastné tvář v dlaních. „Jak teď budu vypadat u příbuzných, u sousedů, v práci? Ta hanba – mne, slušného vyučeného obkladače a ted‘ naposledy řidiče, policie podezřívá z vraždy… Což-pak jsem nějaký kriminálník? Vždyť je to celé absurdní divadlo!“ „Vy už jste byl trestán, vid’te, pane Čermáku!“ podotkl podplukovník Málek. „Odseděl jsem si kdysi v oráčovském kriminále dva roky za !pro-dej kradených věcí, taková hloupost. Ale od té doby sekám latinu, věřte mi!“ opáčil Čermák a znovu Málkovi navrhl, aby ho už konečně pustil domů, k rodině. Z ruzyňské vazební věznice poslal vlastně ihned, jakmile za ním zaklaply dveře cel dopis manželce Miluši. Byly to řadky, nad kterými srdce usedalo,. Kdo Lukáše Čermáka neznal…

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

 

  • Address Věznice Oráčov
    Věznice
    Čížkov 159
    270 32 Oráčov
    Středočeský kraj

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style