Česká republika

Orličtí vrazi, záhadném mizení lidí, začátek vyšetřování, Policie Ústí Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, záhadném mizení lidí, začátek vyšetřování, Policie Ústí

Psal se rok 1993 a s ním měl společného jeden téměř obyčejný telefonát z policie v Ústí nad Labem. Tehdy se pražtí kriminalisté dozvěděli o záhadném mizení lidí s tím, že někde v hlavním městě nebo v jeho blízkém okolí, se pohybuje parta nájemných vrahů. Poprvé se po telefonických linkách rozletěla informace zachycená v ústeckém podsvětí o sudech s rozřezanými lidskými těly, zalitými louhem. „ Přece si to ústečáci nevymysleli,“ řekl krátce poté, co polo-žil telefonní sluchátko, svým podřízeným major Pánek. „Někde se to skutečně asi profláklo. Teď jen musíme začít rychle prověřovat podezřelé osoby, které by pro tuto činnost přicházeli v úvahu. Jestli je ale pravda, že ti parchanti zalévají mrtvoly louhem sodným a pak je cpou do sudů, můžeme mít na krku případ, který by asi neměl obdoby ve světě,“ uvažoval nahlas šéf pražské mordparty. „Vyvarujte se však toho, aby se něco dostalo ven, než budeme mít jasno. Jinak máme na krku smečku novinářů.“ ,Šéfe, není ale jasné, jak můžou mrtvoly rozkládat v louhu,“ přemýšlí nahlas o způsobu likvidace lidských těl nadporučík Vágner, který se také za svoji dlouholetou praxi v „mordpartě“ ještě s něčím takovým nesetkal…

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

 

 • Address Policie ČR
  Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje
  Policie České republiky
  Lidické náměstí 899/9
  400 01 Ústí nad Labem-centrum
  Ústecký kraj

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style