Česká republika

Orličtí vrazi, zraněný Kopáč převezený zásahovou jednotkou, Vršovice Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, zraněný Kopáč převezený zásahovou jednotkou, Vršovice

Výstřel padl okamžitě poté, co policista v kukle a Černé komb‘ něze stlačil Kopeckéu ruku směrem k podlaze. Projektil vystřelil z hlavně a lehce zranil Kopeckého stehno. Do pokoje vmžiku vpadli další dva policisté v maskách. Teď už ve třech se pověsili na Kopeckého, sevřeli mu paže, ramena… A přece měli s tímhle bývalým kulturistou a nositelem černého pásu přebornika taekwondo víc práce, než by si kdo z nich – včetně pod_ plukovníka Dostala – byl ochoten připustit! Kvido Kopecký si v duchu vyčítal tu chvilku nepozornosti, těch pár desítek vteřin, kdy se nechal unést Eliščinými slovy a kdy od-vrátil zrak od Dostála i od dveří, kterými do pokoje vnikl zakuklený ozbrojenec. Bil se ze všech sil, znovu stiskl spoušť pistole, avšak rána – k jeho velkému údivu – tentokrát už nevyšla. Až pozdější expertíza v Kriminalistickém ústavu pak prokázala, že pistole selhala – její mechanismus nepodal další náboj do nábojové komory. Pustit se s tímhle chlapem do křížku v dobách, kdy ještě volně chodil po Praze a okolí, trénoval a cvičil v posilovně, patrně znamenalo dostat pořádnou nakládačku, pomyslel si podplukovník. Teď sice seděl na invalidním vozíku, od pasu dolů zcela ochrnutý, ale i tak se trojici policistů stále nedařilo definitivně ho odzbrojit. Až Dostál našel, způsob, jak zápas ukončit. „Uberte mu kyslík!“ přikázal. Jeden z mužů v kukle chytil Kopeckého okamžité za krk a stiskl. V příštím okamžiku pistole spadla na podlahu a Kvido Kopecký přestal klást odpor. Zarputile mlčel, jen šlehal nenávistnými pohledy po všech čtyřech mužích zákona v místnosti. Dostál vyšel ven z domu. „Máme ho,“ oznámil zcela klidným, vy-rovnaným způsobem plukovníku Vaňkovi, majoru Novákovi, kapitanu Koníčkovi a dalším, v jejichž očích se zračily dobře patrné otazníky. Akce Přehrada, jejímž cílem bylo zadržení tří mužů a jedné ženy, skončila. Kdyby tak byly slyšet pomyslné kameny, které v té chvíli spadaly ze srdcí všech policistů přítomných v nevelké obci poblíž Prahy, předčilo by dunění rachot hromu i ozvěnu zemětřesení. Ce-lá Rudná by se bezpochyby vyděsila v obavách, že přišel soudný den… Muži ze zásahové jednotky naložili Kvida Kopeckého na nosítka a vbrzku se Rudnou rozlehlo ječení sirény na střeše sanitního vozu – hlavní aktér právě ukončeného dramatu putoval k rychlému ošetření do pražské policejní nemocnice ve Vršovicích. Podle záznamu lékaře, který v nemocnici toho dne držel večerní službu, pacient Kvido Kopecký „se při zákroku policie sám postřelil… zbraní do levého stehna. Bolestmi netrpěl, nebyl v bezvědomí, na celou událost si pamatoval. Nezvracel, citu l se dobře… Služební lékař Kopeckému také naordinoval tři tablety léku zvaného augmentin pro utišení bolestí a doporučil hospitalizaci ve vězenskě nemocnice na Pankráci s následným převazem. Večer 17. Července 1995 za Kvidem Kopeckým zaklapla brána kriminálu. Nadlouho…

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

 

 • Address bývalá
  Policejní nemocnice ve Vršovicích
  Míčánky
  MV
  28. pluku 1533/29b
  100 00 Praha, Vršovice
  Hlavní město Praha
  kraj Hlavní město Praha
  Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style