Česká republika

Rebelové, brána, Ššš… Verified

"Agáty šumí, když padá déšť..." Tereza

0 / 5
Compare Add to favorites

Místo natáčení filmu Rebelové, déšť, brána, písnička Ššš…

Rebelové je český filmový muzikál Filipa Renče, který se odehrává v českém pohraničí v červnu až srpnu roku 1968. Romantický písničkový příběh byl natočen v roce 2000 a získal České lvy za kostýmy a zvuk.
Film vypráví příběh tří maturantek – Terezy, Buginy, Julči, a tří vojáků, uprchlíků z armády, chystajících se emigrovat – Šimona, Boba a Emana. Vojáci chtějí odjet do San Franciska, jsou však prozrazeni a příběh o velké lásce skončí jejím rozdělením.

Místo natáčení:

ulice 1. máje poblíž domu číslo 59, Úštěk – České Předměstí

Popis děje ve filmu:

Tereza během písničky prochází zcela vylidněným městečkem. Vůbec ji nevadí, že je celá promočená, naopak s velkým požitkem na sebe nechává dopadat teplé kapky letní bouřky. Nečekaně se v ulicích objeví další zamilovaní, nad hlavou mají deštníky a v choreografickém čísle se postupně přidávají k Terezčinu milostnému songu. Všichni se na pár okamžiků ocitnou i ve stylizované ateliérové dekoraci, jejíž pojetí je opět typické pro 60 léta. Ve chvíli, kdy se Tereza navrátí zpět do reality, je už v městečku opět sama. Odchází vylidněnou ulicí, ztrátí se za provazy deště a její milostné vyznání končí…

Zdroj, odkazy:

https://www.csfd.cz/film/7632-rebelove/komentare/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Rebelov%C3%A9

https://www.databazeknih.cz/knihy/rebelove-308594

  • Address ulice 1. máje 59
    Úštěk-České Předměstí
    411 45 Úštěk
    okres Litoměřice
    Ústecký kraj

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style