Česká republika

Rebelové, před kostelem Verified

"Agáty šumí, když padá déšť..." Tereza

0 / 5
Compare Add to favorites

Místo natáčení filmu Rebelové, před kostelem, píseň Ššš…

Rebelové je český filmový muzikál Filipa Renče, který se odehrává v českém pohraničí v červnu až srpnu roku 1968. Romantický písničkový příběh byl natočen v roce 2000 a získal České lvy za kostýmy a zvuk.
Film vypráví příběh tří maturantek – Terezy, Buginy, Julči, a tří vojáků, uprchlíků z armády, chystajících se emigrovat – Šimona, Boba a Emana. Vojáci chtějí odjet do San Franciska, jsou však prozrazeni a příběh o velké lásce skončí jejím rozdělením.

Místo natáčení:

Před kostelem Sv. Petra a Pavla na Mírovém náměstí v Úštěku

Popis děje ve filmu:

Nad městečkem se zatím strhla bouře. „Jsme odsouzený!“ zvolala do hustého deště Bugyna, sotva s holkama vyšla z kostela. „Odsouzený k reparátu!“ „Amen“ ukončila hledání kluků Tereza a Julča si smutně povzdychne: „Teda já nevim, holky, ale my se snad nikdy nezamilujem!“ „Mluv za sebe!“ řekla se úsměvem Tereza “Protože já se možné zamiluju! A možná už docela brzo!“ „Fakt, jo? A do koho?“ Tereza se zatváří velmi záhadně, takže holky pochopí, že tajemství prozrazeno nebude. „Ježíš, to je slejvák!“ zaúpela Bugyna, rozloučila se „Já už musím, holky, čau!“ a vběhla do deště. Julča pokyne Tereze na pozdrav a vyběhne také. Před vchodem do kostela zůstala stát osamocená Tereza. Ale není smutná. Myšlenkami je u toho, který se tak nečekaně objevil v jejím životě. Není divu, že Tereza vykročí do deště a s docela šťastným pocitem začne zpívat „Agáty šumí, když padá déšť…“

Čas ve filmu: Ve filmu se objeví mnohokrát.

Zdroj, odkazy:

https://www.csfd.cz/film/7632-rebelove/komentare/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Rebelov%C3%A9

https://www.databazeknih.cz/knihy/rebelove-308594

 • Address kostel Sv. Petra a Pavla
  Mírové náměstí
  Úštěk - Vnitřní Město
  411 45 Úštěk
  okres Litoměřice
  Ústecký kraj

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style