Česká republika

Rebelové, tanky na náměstí Verified

"Řekni kde ty kytky jsou, co se s nimi mohlo stát..." 21. srpna 1968

0 / 5
Compare Add to favorites

Místo natáčení filmu Rebelové, ruské tanky na náměstí, píseň Řekni kde ty kytky jsou…

Rebelové je český filmový muzikál Filipa Renče, který se odehrává v českém pohraničí v červnu až srpnu roku 1968. Romantický písničkový příběh byl natočen v roce 2000 a získal České lvy za kostýmy a zvuk.
Film vypráví příběh tří maturantek – Terezy, Buginy, Julči, a tří vojáků, uprchlíků z armády, chystajících se emigrovat – Šimona, Boba a Emana. Vojáci chtějí odjet do San Franciska, jsou však prozrazeni a příběh o velké lásce skončí jejím rozdělením.

Místo natáčení:

Mírové náměstí v Úštěku

Popis děje ve filmu:

Dodávka projíždí městskou křižovatkou a pak jede kolem školy, před kterou teď stojí ruští vojáci, vojenské džípy a tank. Pak dodávka míjí místo, kde stála pouť- teď je tu opuštěný plácek, na kterém živě diskutuje pár občanů s ruskými vojáky. Tereza sleduje okénkem jedoucí dodávky to smutné divadlo – mladý prodavač si před obchodem s obuví čte leták a nevěřícně kroutí hlavou, jinde zase rodina narychlo snáší své věci do malého náklaďáčku, všude postávají ruští vojáci, z mnoha oken visí československé vlajky. Tereza dokonce spatří jakéhosi usměvavěho Čecha, který ochotně připaluje ruskému vojákovi cigaretu. A jak tak dodávka projíždí okupovaným městečkem, zní závěrečná píseň „Řekni kde ty kytky jsou, co se s nimi mohlo stát…“ píše se 21. srpna 1968

Čas ve filmu: Ve filmu se objeví mnohokrát.

Zdroj, odkazy:

https://www.csfd.cz/film/7632-rebelove/komentare/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Rebelov%C3%A9

https://www.databazeknih.cz/knihy/rebelove-308594

  • Address Mírové náměstí
    Úštěk - Vnitřní Město
    411 45 Úštěk
    okres Litoměřice
    Ústecký kraj

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style