Česká republika

Orličtí vrazi, vrah Černý, setkání v centru, Jungmannovo náměstí Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, vrah Černý, setkání v centru, Jungmannovo náměstí

Když o výsledku neúspěšného jednání Čermák informoval svého souseda, Chalupa ho přijal s poněkud protaženým obličejem. Po-tom ovšem Čermák odešel domů a Chalupa chvíli usilovně pře-mýšlel. Po hodině už se mu konečné resumé nejevilo tak černě, jak vypadalo, když s ním Čermák k Chalupovi přišel. Ba řekl si, že být zadobře s Kopeckým se pořád ještě vyplatí, neboť zlej Kvido je a určitě i bude nadále tím starým krutým, bezcitným, bezohledným a ziskuchtivým Kvidem, třebaže skončil na invalidním vozíku… Nazítří se Lukáš Čermák v centru Prahy docela náhodně potkal s Kratochvílem. „Kam pádíš?“ zahlaholil na celé Jungmannovo náměstí, až se k nim otáčeli kolemjdoucí ze všech stran. „Spěchám, kamaráde, vracím se do Rudné… Žena už na mě doma čeká, mám spoustu práce kolem baráku,“ odvětil Kratochvíl vyhýbavě a Čermák z jeho slov i z netrpělivého přešlapování z nohy na nohu vycítil, že mu tohle setkání není právě po chuti. „No nic, nebudu tě zdržovat. Pozdravuj svou ctěnou choť,“ pokrčil Čermák rameny. Pak jako by na okamžik zaváhal, nicméně – stále ještě pod dojmem nedávného obchodního nezdaru – pokračoval: „A když budeš mít cestu ke Kopeckému, vyřid‘ mu, že ho pánbůh potrestal. Za všechno špatné, co v životě natropil, teď už nadosmrti bude sedět na vozíku. Nikdy nevstane, nikdy už neudělá ani krok. Patří mu to. Přesně takhle mu můj vzkaz vyřid‘!“ Kratochvíl se dost dlouho rozmýšlel, má-li za Kopeckým vůbec chodit a tahle slova mu skutečně věrně reprodukovat. Neměl k to-mu ani tu nejmenší chuť. Nakonec však Kopeckého přece jen navštívil. Zlej Kvido vyslechl vzkaz mlčky, i když krev v jeho žilách se malem vařila. Od Čermáka to sedí, právě od něj, bubnovala mu ve spáncích stále táž myšlenka…

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

 

  • Address ulice Jungmannovo náměstí
    110 00 Praha, Nové Město
    okres Hlavní město Praha
    kraj Hlavní město Praha
    Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style