Česká republika

Orličtí vrazi, nález sudu č.2 s tělem, Orlická přehrada Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Druhé místo nálezu. Nález sudu č.2 ze dne 21.9.1995 s mrtvolou Vlastimila Hodra, nar. 17.7.1956, třetí zavražděný

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku. Jeden člen gangu spáchal další vraždu samostatně a o jednu se také pokusil – chtěl získat byt oběti, ta však šťastnou náhodou přežila.
Vrazi své oběti většinou ukrývali do sudů, do nichž nalili louh a shodili do orlické přehrady. Autorem tohoto nápadu byl Vladimír Kuna.

V září roku 1995 označil Karel Kopáč místa shozu dvou obětí do vody. 21. září byl vyloven sud s mrtvolou Vlastimila Hodra a dne 28. září bylo vyloveno pletivo s lebkou a kostmi Aleše Katovského. Aleš Katovský byl identifikován podle chrupu a antropologické expertízy. Totožnost Vlastimila Hodra prokázala kovová dlaha na jeho levé ho-lenní kosti.

Vražda Vlastimila Hodra
Další obětí se stal Vlastimil Hodr, starožitník, kterého zabil Černý, tentokrát osamocen. Muže zastřelil za bílého dne v blízkosti benzínové pumpy na Plzeňské ulici v Praze ranou do hlavy a okradl o zlaté pečetě, které měl u sebe. Spolu s Kunou a Kopáčem tělo rozřezali, protože byl Hodr mohutný a do sudu se vcelku nevešel. Sud opět zavařili a shodili z mostu do orlické přehrady. Pečetě nebyly nikdy nalezeny.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.fnkv.cz/ustav-soudniho-lekarstvi-uvod.php

Video:

 • Address Žďákovský most
  vodní nádrž Orlík
  Vltava, km 159,8
  398 07 Orlík nad Vltavou
  Orlík nad Vltavou
  okres Písek
  Jihočeský kraj
  Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style