Česká republika

Orličtí vrazi, Petr Chodounský, Věznice Valdice Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, Petr Chodounský, Věznice Valdice

V celém případě Je však několik rozporů. Jedním z nich je I postava Petra Chodounského. Za spoluúčast na jedné z vražd ho senát odměnil čtrnácti lety odnětí svobody. Odehrálo se všechno skutečně podle výpovědi hlavního aktéra tohoto dramatu Karla Kopáče? Nebo byly někde v jeho několikahodinovém líčení hrůzností nájemných vrahů trhliny? Krátce před projednáváním u soudu údajně dostala matka Petra Chodounského dopis. Psal ho prý právě Karel Kopáč a požadoval 700 tisíc korun složených u jeho přítelkyně. V opačném případě bude prý vypovídat tak, aby se v tom Petr svezl s nimi. V dopise byl také dovětek, že má matka dopis po přečtení spálit, jinak dopadne stejně Jako jejich předchozí oběti. Matka dostala strach, tolik peněz neměla, a dopis skutečně spálila. Popel navíc vysypala na silnici cestou do Hradce * Králové. Nebyl důkaz a Kopáč svědčil. Petr Chodounský dostal 14 let za spoluúčast na vraždě manžela, kterou si objednala sestra Karla Kopáče Irena Meierová. Dnes je ve věznici ve Valdicích na společné cele s jinými vrahy. Nejvyšší trest u ostatních odsouzených na této cele je 12 let a to za dokonanou vraždu…

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

 

  • Address Věznice Valdice
    Věznice
    nám. Míru 55
    507 11 Valdice
    Královéhradecký kraj

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style