Česká republika

Orličtí vrazi, nález pletiva s tělem, první zavražděný, Orlická přehrada Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Třetí místo nálezu. Nález pletiva ze dne 28.9.1995 s mrtvolou Aleše Katovského, nar. 5.6.1958, prvního zavražděného dne 5. dubna 1991

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku. Jeden člen gangu spáchal další vraždu samostatně a o jednu se také pokusil – chtěl získat byt oběti, ta však šťastnou náhodou přežila.
Vrazi své oběti většinou ukrývali do sudů, do nichž nalili louh a shodili do orlické přehrady. Autorem tohoto nápadu byl Vladimír Kuna.

V září roku 1995 označil Karel Kopáč místa shozu dvou obětí do vody. 21. září byl vyloven sud s mrtvolou Vlastimila Hodra a dne 28. září bylo vyloveno pletivo s lebkou a kostmi Aleše Katovského. Aleš Katovský byl identifikován podle chrupu a antropologické expertízy. Totožnost Vlastimila Hodra prokázala kovová dlaha na jeho levé ho-lenní kosti.

Vražda Aleše Katovského
V roce 1991 se Kopáč seznámil s podnikatelem Alešem Katovským. Tomu začal dělat bodyguarda a získal si jeho důvěru. Černý přišel s nápadem, jak se podnikatele zbavit a jeho peníze si přivlastnit.
Dne 5. dubna 1991 odjeli Kopáč a Katovský do Rudné. Tam již čekal Černý jako zájemce o valuty. Katovskému sdělil, že u sebe nemá potřebnou částku ke směně a požádal ho o odvoz. Při cestě pak Černý ze zadního sedadla střelil řídícího Katovského do hlavy za železničním přejezdem v místě, kde ulice Na Radosti přechází v ulici Plzeňská v Praze-Zličíně. Auto se stalo neovladatelným a hrozila srážka s autobusem. Nakonec se jim však podařilo zastavit.
Kopáč a Černý přijeli na skládku, tam tělo zabalili do role pletiva, uložili do kufru auta a odjeli na Žďákovský most pod přehradou Orlík, odkud pak tělo shodili do vody. Vraždou si přišli na 800 tisíc Kčs. Auto pak Černý prodal v autobazaru.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.fnkv.cz/ustav-soudniho-lekarstvi-uvod.php

Video:

 • Address Žďákovský most
  vodní nádrž Orlík
  Vltava, km 159,8
  398 07 Orlík nad Vltavou
  Orlík nad Vltavou
  okres Písek
  Jihočeský kraj
  Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style