Česká republika

Orličtí vrazi, shození prvního sudu, Orlická přehrada Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, shození prvního sudu, Orlická přehrada

Došlo k ostré hádce mezi Kopáčem a Černým, ale zároveň si oba uvědomovali, že je tu může kdokoliv odhalit, a snažili se rychle zmizet. Podnikatele přesunuli od volantu a cestou řešili, co udělají s tělem. Kopáč si vzpomněl na místo nedaleko Rudné, kde mohou tělo Aleše K. do-časně schovat. Při vyšetřování toto místo označil Kopáč. „V době, kdy sem to tělo ukládali, tak tady žádné oplocení, žádné uložené předměty nebyly. Oni sem položili volně to tělo s tím, že to místo znají, že sem nikdo nepřijde, že ho nenajdou, a přemýšleli, jak se toho těla dále zbavit,“ vzpomíná vyšetřovatel Kučina. Podle plánu si pak Ludvík Černý v půjčovně pronajal Avii. Cestou k mrtvole sebrali na smetišti kus odhozeného pletiva, tělo za-balili do pytlů a pak i do pletiva a směřovali na Žďákovský most. Na Kopáčovu výpověď vzpomíná na Žďákovském mostě operativec Jan Štoček: „Kopáč říkal: ‚Byli jsme vyzbrojený, měli jsme škorpiony, kdyby byl problém, že kdyby nás zastavila nějaká policejní hlídka, tak jsme sdíleli.‘ Hodně tenkrát vykládali o tom, že vždycky přejeli přes ten most, na konci měli parkoviště, tam se zastavili, čekali v noci, až tady bude úpinej klid. Když jela auta, tak počkali, až přejela, a pak vyrazili. Odhadovali vždycky zhruba polovinu mostu a házeli to tady do tý strany levý, ve směru na Milevsko.“

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

 

 • Address Vltava, km 159,8
  Žďákovský most
  Most
  Orlík nad Vltavou
  okres Písek
  Jihočeský kraj
  Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style