Česká republika

Orličtí vrazi, ukradené pečetě, Státní Okresní Archiv Jindřichův Hradec Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, ukradené pečetě, Státní Okresní Archiv Jindřichův Hradec

Řimskoněmečtí a rakouští císařové Ferdinand II. a jeho syn Ferdinand III. nemohli ve své době samozřejmě tušit, že právě kvůli nim se jednoho dne bude bývalý tajný policista a posléze invalidní důchodce Vladan Hruška z Prahy dívat do černého ústí pistole a že to bude to úplně poslední, co ve svém životě spatří… A přece! 1u, V červenci 1991 zmizely z jindřichohradeckého oblastního archivu dvě zlaté pečeti, právě s vyobrazením zmíněných císařských veličenstev. Důvod zmizení byl ryze prozaický – do depozitářů archivu se vloupal zloděj, kterého se policie sice snažila usilovně, leč marně, odhalit, vypátrat a postavit před soud. ně Jakou cestou se dvě zlaté pečetě, navíc s vysokou historickou pal hodnotou, dostaly do rukou Vladana Hrušky, s tím si Lukáš Čermák hlavu věru nelámal. Když se ovšem dozvěděl, že jeho nový známý 0- takovou vzácnost vlastní a je dokonce ochoten pečetě prodat, roz-jel se obratem do Podolí za Kvidem Kopeckým. „Teď mě dobře poslouchej, Kvido,“ začal, jakmile Kopecký, ý, vy-e- mydlený a osprchovaný, vyšel z posilovny. „Mám další rybu!“ lel „Pojď se mnou na chvíli do bistra, mám žízeň, že bych vypil celý Orlík. Tam to probereme,“ opáčil Kopecký. á, Když usedli u stolu ke dvěma sklenicím pomerančového džusu, je pobídl Čermáka: „Teď povídej!“

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

 

 • Address Státní Okresní Archiv Jindřichův Hradec
  Archiv v Jindřichově Hradci
  Václavská 37
  377 01 Jindřichův Hradec
  okres Jindřichův Hradec
  Jihočeský kraj
  Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style