Česká republika

Orličtí vrazi, URNA, skoky, Karel Kopáč Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, URNA, skoky, Karel Kopáč

Zde se Kopáč doučil všemu, co ještě potřeboval k rozehrání dramatu, které ho proslavilo v dějinách zla. Brzy se ujistil v tom, že riskovat život pro zdárný chod společnosti za osm tisíc hrubého není jeho parketa. Během tří měsíců pochopil, že v umění bojovém se již mnoho ne-může doučit, o to větší pozor dával při přednáškách o zapojování odpalovacích systémů a dalších ,jemných uměních“. Při skocích na laně ze Žd’ákovského mostu se zde také seznámil s nejhlubší vodní nádrží v Cechách.
Karla Kopáče jeho bývalí kolegové z URNy mnokráte přemlouvali k přepadení různých podnikatelů a veksláků. Jednou dokonce již na svou oběť čekal, a ačkoli se jí dočkal, nemohl se k plánovanému skutku odhodlat.

„Hodit do vody. Někam hluboko na nějakou přehradu. Tam jich už na dně bude víc.“ „To bysme ho museli zavést někam lodí. Nebo jak? Nebo s nim fláknout někam z mostu?“ „Přesně. Z mostu,“ odpověděl Kopáč. „S Urnou jsme z takovýho skákali. Počkej… z mostu, toho… Je to někde na Orlíku.“ Kde na Orlíku cvičila URNA, se měl později dozvědět celý národ. Plán byl na světě a zdál se být dobrý. Šlo už jenom o to, jak tam mrtvého dostat a čím ho zatížit.

Karel Kopáč byl nepoměrně opatrnější. Dlouho po první vraždě se jezdil dívat na Žd’ákovský most, kde na místě uvažoval, jestli je to skutečně tak dokonalý hrob. Pohled na strmé břehy jezera ho přesvědčoval, že volba byla vhodná, přesto však nastoupil do potápěčského kurzu, aby se dozvěděl, do jaké hloubky je možno se potopit. Nicméně výslechy kriminální policie, orientované na všechny časté hosty podolské posilovny, ustaly, a klid vodní hladiny nad Alešem Katovským byl jen občas narušen výletním parníkem nebo rybářskou pramičkou. Nezbývalo než vyhodnotit vraždu kladně. O Aleše Katovského se svět přestal zajímat. Čtyřista tisíc korun za noc je vynikající mzda.

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

 

 • Address Žďákovský most
  Vltava, km 159,8
  Žďákovský most
  Orlík nad Vltavou
  okres Písek
  Jihočeský kraj
  Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style