Česká republika

Spartakiádní vrah, Jiří Straka, práce, Český Těšín Claim

Jiří Straka... S tváří dítěte...

0 / 5
Compare Add to favorites

Spartakiádní vrah, Jiří Straka, práce, Český Těšín

Starosty se na něj začaly chodit vyptávat matky malých dcer. „Já s nimi cítím, ale nemůžeme mu vypálit na čelo znamení. Dokud nic neudělá, ať tady bydlí,“ krčil rameny. Místní policie rovněž zbystřila, ale žádná mimořádná opatření neměla důvod činit. Hůře pochodil v zaměstnání. V Českém Téšíně se uchytil ještě jako neznámý pan Novák v jedné firmě na pozici skladníka. Jakmile se jeho identita provalila, spolupracovníci protestovali proti jeho přítomnosti tak dlouho, až jej zaměstnavatel propustil. Teď už nebyl důvod se skrývat, a tak přistoupil na veřejné vystoupení v České televizi. Jeho oblíbenou větou na obranu je: „Když jste mne tenkrát neoběsili, tak mne teď už nechejte žít!“

V roce 2004 obdržel speciální vánoční dárek. Opavský okresní soud totiž jeho ústavní léčbu po jedenácti letech ukončil a 24. prosince opavská psychiatrická léčebna Jiřího Straku definitivně pro-pustila. V té době už bydlel na Frýdecko-Místecku ve vesnici Hnojník v domě, který jeho partnerka zdědila po rodičích, a do Opavy dojížděl ambulantně. Změnil si příjmení na Novák a od lidí se držel stranou. Sousedé jej potkávali pouze v přítomnosti přítelkyně na procházkách nebo při společných nákupech, případně kostele. Pozvolna opětovně navázal kontakt se svými rodiči, kteří se s jeho činy nikdy psychicky nevyrovnali a v době jeho odsouzení utekli před cejchem „ti, kteří přivedli na svět zrůdu“ na Moravu do Velkých Losin.

Jiří Straka, narozen 14. dubna 1969 Praha, je český sériový vrah známý též jako spartakiádní vrah. V rozmezí 17. února až 16. května 1985 napadl na území Prahy celkem 11 žen, přičemž brutalita jeho útoků se postupně zvyšovala. Nakonec byl usvědčen ze tří vražd, dvou pokusů o vraždu, pěti znásilnění, tří loupeží a pěti krádeží. Po propuštění z výkonu trestu žije pod jinou identitou.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Straka

https://www.databazeknih.cz/autori/viktorin-sulc-14321

  • Address Český Těšín
    Obec Český Těšín
    okres Karviná
    Moravskoslezský kraj
    Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style