Česká republika

T.G. Masaryk, prezident, druhé bydliště, Rubešova ulice Verified

"Vlastenectví je láska k vlastnímu národu, nikoli nenávist k jiným." Tomáš Garrigue Masaryk

0 / 5
Compare Add to favorites

T.G. Masaryk, prezident, druhé bydliště, Rubešova ulice

V novorenesančním nájemném domě v Rubešově ulici č. 7 na Královských Vinohradech bydleli Masarykovi velmi krátce, od února 1884 do června 1884. Byt opustili, když dostali nabídku od novináře Václava Vlčka, aby se přestěhovali do jeho nové vinohradské vily Osvěta.

V novorenesančním nájemném domě bydlela Masarykova rodina nejkratší dobu. Bohužel není známo ve kterém patře. Brzy se totiž odstěhovala do lepšího díky nečekanému dědictví. Masarykův zámožný žák Isidor Flesh totiž spáchal sebevraždu a svému učiteli odkázal celé své jmění – téměř 63 tisíc zlatých!

Tomáš Garrigue Masaryk, označovaný T. G. M., TGM nebo prezident Osvoboditel (7. března 1850 Hodonín – 14. září 1937 Lány), byl československý státník, filozof, sociolog a pedagog, první prezident Československé republiky. K jeho osmdesátým narozeninám byl roku 1930 přijat zákon o zásluhách T. G. Masaryka, obsahující větu „Tomáš Garrigue Masaryk zasloužil se o stát“, a po odchodu z funkce roku 1935 ho parlament znovu ocenil a odměnil za jeho osvoboditelské a budovatelské dílo.

Zdroj, odkazy:

https://en.wikipedia.org

  • Address Rubešova 161/7
    120 00 Praha 2 – část obce Vinohrady
    Hlavní město Praha
    kraj Hlavní město Praha
    Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style