USA

Dobytí Planety opic, Fox Studio 22, interiéry Verified

"But now...now we will put away our hatred. Now we will put down our weapons. We have passed through the night of the fires, and those who were our masters are now our servants. And we, who are not human, can afford to be humane. Destiny is the will of God, and if it is man's destiny to be dominated, it is God's will that he be dominated with compassion, and understanding. So, cast out your vengeance. Tonight, we have seen the birth of the Planet of the Apes!"

0 / 5
Compare Add to favorites

Dobytí Planety opic, Fox Studio 22, interiéry

Další dobrodružství astronautů na planetě ovládané inteligentními opicemi. Čtvrtá část vědeckofantastické ságy o střetnutí lidí s inteligentními opicemi přímo navazuje na události předchozí části, Útěku z Planety opic. Hlavní postavou snímku je Caesar, syn Cornelia a Ziry, kteří zahynuli v tragickém střetnutí s lidmi. Ze štvance Caesara, jediného skutečně inteligentního opičáka na Zemi, se vinou lidské nenávisti, brutality a nadřazeného pohrdání, stává vůdčí postava rozsáhlé vzpoury, která otřese základy lidské civilizace.

Dobytí Planety opic (v anglickém originále Conquest of the Planet of the Apes) je americký dobrodružný sci-fi film z roku 1972, který volně navazuje na film Útěk z Planety opic, který byl natočen o rok dříve. Režisérem byl J. Lee Thompson, hlavní mužskou roli zde ztvárnil americký herec Roddy McDowall.

Jde o čtvrtý ze série pěti filmů natočených mezi roky 1968 a 1973. Tato série se dále dočkala pokračování v roce 2001 remakem Planeta opic a v roce 2011 rebootem Zrození Planety opic.

Příběh začíná v roce 1991 v Severní Americe. Armando přijel s cirkusem do města, a vydá se s Caesarem, roznést několik reklamních letáků. Během cesty po městě vysvětlí Caesarovi, že v roce 1983 vymřeli všichni domácí mazlíčci (kočky a psi), které postupně nahradili lidoopi. Lidé je začali cvičit pro různé domácí práce. Armando Caesara varuje, aby byl opatrný a neprozradil se, protože se lidé bojí budoucnosti, kterou jim měl přinést. V momentu, kdy jsou svědky bití několika opic, Caesar to nevydrží a zavolá „Vy, lidské zrůdy“. Přestože Armando tvrdí, že větu pronesl on, policie mu nevěří. V nastalém zmatku Caesar uteče.

Když jej Armando nalezne, řekne mu, že půjde vše vysvětlit na úřad. Mezitím se Caesar musí schovat mezi svými (v kleci orangutanů). Tato skupina lidoopů je poslána na převýchovu. Caesar je v dražbě prodán guvernérovi Breckovi. Breck mu dovolí si v knize, kterou mu předal, vybrat jméno, na které si ukáže. Šimpanz předstírá, že si náhodně vybral jméno Caesar.

Mezitím je Armando vyšetřovánán inspektorem Kolpem, který jej podezřívá, že jeho opice, je dítětem Cornelia a Ziry. Armando se chce vyhnout výslechu přes autentikátor a vyskočí z okna. Poté, co se Caesar dozví o Armandově smrti, ztratí víru v lidskou laskavost a začne připravovat opičí povstání.

Poté co Breck zjistí, že Caesar je Armandova opice, pomůže MacDonald, hlavní asistent guvernéra, Caesarovi utéct. Nakonec je přecijen dopaden a Breck nařídí jeho okamžitou popravu. Tu však přežije, protože MacDonald vypne hlavní napájení do elektrického stroje. Když všichni myslí, že je lidoop mrtvý, podaří se mu opět utéct a začít svoji revoluci.

Zdroj, odkazy:

https://www.csfd.cz/film/33077-dobyti-planety-opic/prehled/
https://en.wikipedia.org/wiki/Conquest_of_the_Planet_of_the_Apes

 • Slogan "But now...now we will put away our hatred. Now we will put down our weapons. We have passed through the night of the fires, and those who were our masters are now our servants. And we, who are not human, can afford to be humane. Destiny is the will of God, and if it is man's destiny to be dominated, it is God's will that he be dominated with compassion, and understanding. So, cast out your vengeance. Tonight, we have seen the birth of the Planet of the Apes!"
 • Listing categories Filmová místa / Osobnosti / Budovy / Televize
 • Location / Region California, Spojené státy americké

 • Address Fox Studios
  Movie studio
  10201 Pico Blvd
  Los Angeles
  CA 90064
  Spojené státy americké

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style