USA

Planeta Opic, Nova a Taylor před jeskyní, závěr Verified

"Já si stále myslím, že někde ve vesmíru existuje něco lepšího než je člověk. Musí existovat." Cornelius (čte z posvátných svitků opic), Planeta opic, 1968

0 / 5
Compare Add to favorites

Planeta Opic, 1968, místo natáčení, Nova a Taylor před jeskyní, závěr

Před-závěrečná scéna filmu, kdy Zira a její snoubenec, šimpanzí archeolog Cornelius, Taylora unesou i s domorodou dívkou Novou, do které se zamiloval. Dojdou do tzv. Zakázané zóny, kam mají opice vstup zapovězen a kde před rokem Cornelius našel stopy dávné civilizace. Tam však výpravu dožene Corneliův nadřízený, Dr. Zaius se skupinou vojáků. V jeskyni mu Cornelius ukáže důkazy, že planetu dříve ovládali lidé, kteří byli vyspělejší, než nyní opice. To je v příkrém protikladu ke svaté víře opic, které věří, že bylo stvořeni jako vrchol tvorstva. Proto Zaius, který o těchto důkazech věděl již dříve, zničí jeskyni řízenou explozí, protože toto poznání by destabilizovalo opičí společnost. Scéna byla natočena v odlehlé zátoce na vzdálenějším východním konci pláže Westward, mezi pláží Zuma a Point Dume v Malibu.

Planeta opic (v anglickém originále Planet of the Apes) je americký dobrodružný scifi film z roku 1968 založený na stejnojmenném francouzském románu.

Popis místa:

Místo kde se natáčela závěrečná scéna filmu byla natočena na západním pobřeží Pirate´s Cove, Zuma Beach na pobřeží Malibu.

Poblíž místa se dá zaparkovat na Westward Beach Park na Westward Beach Road
Pláž zátoky je přístupná přes pláž Westward.
Poblíž je nudapláž Nude Beach.

V těsné blízkosti filmového a televizního průmyslu (Los Angeles) je právě Westward Beach Point Dume, které je i nadále oblíbeným filmovým místem pro filmy, televizní seriály a reklamy, kde je zapotřebí scéna na pláži.
Bod Dume část na pobřeží Malibu v Kalifornii, který vyčnívá do Tichého oceánu a který tvoří severní konec zátoky Santa Monica. Point Dume Headlands Park poskytuje výhled na poloostrov Palos Verdes a ostrov Santa Catalina. Pláž Zuma leží na severozápadě.
Natáčely se zde například filmy: D-Day the Sixth of June, Iron Man, American horror movie, How I Met Your Mother, Angel, Son of the Beach, Modern Family, I Dream of Jeannie, Chuck, Scorpion, Days of Our Lives atd.

Zdroj, odkazy:

https://en.wikipedia.org/wiki/Planet_of_the_Apes_(1968_film)

https://www.csfd.cz/film/19977-planeta-opic/prehled/

http://malibucity.org

 • Address Pirate´s Cove Beach, Point Dume State Beach
  Pirates Cove-Point Dume Park
  Point Dume, 56m, Point Dume Natural Preserve
  Birdview Avenue and Offside Drive
  Malibu, Los Angeles County, Californie 90265
  Spojené státy americké

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style