USA

Pohotovost, ER, Emergency Room, seriál, studio 11, hlavní, interiéry Verified

Carol: "Zase uniká rajský plyn?" (Veselá nálada v nemocnici.), Jerry: "Lepší. Weaverová má dovolenou."

0 / 5
Compare Add to favorites

Pohotovost, ER, Emergency Room, seriál, studio 11, hlavní, interiéry

Pohotovost (anglicky ER) je americký dramatický televizní seriál z lékařského prostředí, vytvořený spisovatelem, scenáristou a televizním producentem Michaelem Crichtonem. Poprvé se na televizních obrazovkách objevil 19. září 1994 na americké televizní stanici NBC. Příběh se odehrává převážně na pohotovostním oddělení fiktivní nemocnice v Cook County v Chicagu. Seriál vyráběla společnost Constant c Productions a Amblin Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Television Production, Inc.

Seriál Pohotovost je druhým nejdéle běžícím dramatickým seriálem, hned po seriálu Právo a pořádek a se svými 15 sezónami nejdéle běžící lékařské drama v hlavním vysílacím čase. Byl velkým překvapením sezóny 1994/1995, vysílal se den poté, co se na konkurenční CBS vysílal první díl nového lékařského seriálu Nemocnice Chicago Hope. Producenti přišli úplně s novým stylem vyprávění příběhů, které se stalo mnohem realističtější a ukazovalo americké zdravotnictví a pohled do zákulisí amerických nemocnic.

Hlavních postav v seriálu Pohotovost se vystřídala celá řada, bezesporu tou nejdéle trvající postavou je doktor John Carter (Noah Wyle), který v seriálu vydržel 11 let – 245 dílů. V díle číslo 246 opustila Pohotovost i Susan Lewisová (Sherry Stringfield), a to už podruhé, poprvé po třetí sezóně, za pět let se opět vrátila.

Seriáloví doktoři a sestra, které Pohotovost proslavila a díky níž se stali slavnými, byli doktor Douglas Ross (George Clooney), Carol Hathawayová (Julianna Margulies), doktor Peter Benton (Eriq La Salle) a doktor Mark Green (Anthony Edwards). Novější tváře jsou např. doktor Gregory Pratt (Mekhi Phifer), doktorka Kerry Weaverová (Laura Innes), doktor Luka Kovač (Goran Visnjić) a doktorka Abby Lockhartová (Maura Tierney).

Zdroj, odkazy:

https://www.csfd.cz/film/69276-pohotovost/prehled/
https://en.wikipedia.org/wiki/ER_(TV_series)

 • Address Warner Bros. New York Street
  Warner Brothers Burbank Studios
  4000 Warner Boulevard
  Burbank
  California
  USA

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style