USA

Strawberry Fields, Imagine, na počest zavražděného Johna Lennona Verified

„Realita ponechává hodně na fantazii.“ — John Lennon

0 / 5
Compare Add to favorites

Strawberry Fields, Imagine, na počest zavražděného Johna Lennona

Strawberry Fields (Jahodová pole) založila Yoko Ono na počest Johna Lennona, který byl kousek odsud zavražděn. Zdobí je mozaika s názvem jedné z jeho nejznámějších písní „Imagine“.

John Winston Ono Lennon, MBE, rodným jménem John Winston Lennon, (9. října 1940 Liverpool – 8. prosince 1980 New York) byl britský zpěvák a hudební skladatel, člen hudební skupiny The Beatles. Prosadil se také jako malíř, herec, spisovatel a politický aktivista. Významným způsobem ovlivnil vývoj rockové hudby 20. století.

Strawberry Fields je památník se zahradní úpravou věnovaný Johnu Lennonovi, slavnému členovi britské skupiny The Beatles. Tento památník, pojmenovaný podle písně „Strawberry Fields Forever“, se rozkládá na ploše 10 000 m² v newyorském Central Parku. Ke slavnostnímu otevření Strawberry Fields došlo dne 9. října 1985, za účasti tehdejšího starosty New Yorku Eda Kocha a vdovy po Johnu Lennonovi Yoko Ono. Středobodem tohoto parkového památníku je mozaika s nápisem „Imagine“, která odkazuje na Lennonovu slavnou píseň. Tuto mozaiku poskytlo darem italské město Neapol.

Místo:

Imagine Mosaic in Strawberry Fields/Central Park
Imagine Mosaic
Strawberry Fields
Central Park
Manhattan
New York
NY
USA

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/John_Lennon

 • Address Imagine Mosaic in Strawberry Fields/Central Park
  Imagine Mosaic
  Strawberry Fields
  Central Park
  Manhattan
  New York
  NY
  USA

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style