USA

Útěk z Planety opic, úvodní scéna, moře, skála a helikoptéra Verified

"Jako hvězdy na nebi. Není to krásné?" Kornelius (při pohledu z kopce na noční světla velkoměsta), Zira: "Ano ... odsud."

0 / 5
Compare Add to favorites

Útěk z Planety opic, 1971, úvodní scéna, moře, skála a helikoptéra

Úvodní scéna filmu Útěk z planety opic je třetím pokračováním původní Planety opic a jeho předpokladem je obrátit děj filmu. Film začíná dva roky poté, co Taylor a Brent zmizeli ve vesmíru a vesmírná loď byla opět objevena v Tichém oceánu, kde se ho objeví a zachrání vojenský personál. Z trosek se vyjdou tři astronauti, ale když si sundají přilby, vojáci reagují šokem, protože tito tři astronauti jsou opice.

Útěk z Plenty opic (v anglickém originále Escape From The Planet Of The Apes) je americký dobrodružný sci-fi film z roku 1971, který volně navazuje na film Do nitra Planety opic, který byl natočen o dva roky dříve.

Příběh navazuje na konec druhého dílu v momentě kdy byla zničena v budoucnosti při bitvě opic a lidí Země výbuchem atomové bomby. Trojice šimpanzů Cornelius, Zira a Dr. Milo použijí opravenou Taylorovu vesmírnou loď. Výbuch Země je pošle do minulosti, přesně dva roky po odstartování Taylorové lodě.

Cornelius a Zira, opičký pár z prvních dvou filmů Planety opic, uprchli z jejich odsouzené planety (těsně před událostmi Do nitra Planety opic) ve stejné kosmické lodi, kterou použil Taylor v prvním filmu, a cestou zpátky stejným prostorovým časovým portálem přistál na zpět ve 20. století. Vojenský personál a vědci se snaží pochopit, jak se lopicím podařilo ovládnout Taylorovu loď. Cornelius, Zira a Dr. Milo (Sal Mineo) se pokoušejí pochopit, jak se dostali do minulosti Země…

Popis místa:

Scéna byla natočena v na pláži Point Dume State Beach, také poblíž odlehlé zátoky, kde se nátáčely scény z prvního filmu Planeta opic.

Poblíž místa se dá zaparkovat na Westward Beach Park na Westward Beach Road
Poblíž je nudapláž Nude Beach.

V těsné blízkosti filmového a televizního průmyslu (Los Angeles) je právě Westward Beach Point Dume, které je i nadále oblíbeným filmovým místem pro filmy, televizní seriály a reklamy, kde je zapotřebí scéna na pláži.
Natáčely se zde například filmy: D-Day the Sixth of June, Iron Man, American horror movie, How I Met Your Mother, Angel, Son of the Beach, Modern Family, I Dream of Jeannie, Chuck, Scorpion, Days of Our Lives atd.

Zdroj, odkazy:

https://en.wikipedia.org/wiki/Escape_from_the_Planet_of_the_Apes

https://www.csfd.cz/film/8894-utek-z-planety-opic/prehled/

malibucity.org

 • Address Point Dume State Beach
  Point Dume State Marine Reserve
  Point Dume Park Rock Climbing Point and Beach Area
  Westward Beach at Zuma
  Westward Beach Road
  Malibu, Los Angeles County, Californie 90265
  Spojené státy americké

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style