Česká republika

Orličtí vrazi, Kopáč, Kuna, Základní škola Rudná, Masarykova Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, Kopáč, Kuna, Základní škola Rudná, Masarykova

Viktor Kratochvíl znal Kvida Kopeckého ještě z dob, kdy oba Rudné sedávali ve školních lavicích – pravda, když Kopecký vychazel z devítiletky, končil Kratochvíl teprve šestou třídu, ale další kroky obou krajanů mířily do téhož podniku. Zatímco Kopecký se pražském Motorletu vyučil frézařem, Kratochvíl si o nějaký ten rok později tamtéž vysloužil výuční list jako seřizovač strojů a návdavem složil na učilišti i maturitní zkoušku. Vojnu si odkroutil na letišti ve Kbelích. Po dvou zelených letech se vrátil zpátky do Rudné, oženil se tu, stal se otcem malé dcerky. 1 on, podobně jako Kopecký, měl mimořádný zájem o pěstování vlastního těla, o kulturistiku, o posilování. Když se v létě roku 1991 potkal v podolském fitcentru, kam ho přilákala pověst jedné z nejlépe vybavených pražských posiloven, s Kvidem Kopeckým, ani se jim nechtělo věřit, že uplynulo už celé předlouhé desetiletí od chvíle, kdy se spolu viděli naposledy. „Kvido, jsi to vážně ty?“ radoval se Kratochvíl z nečekaného set-kání, upřímně a opravdově. „V plné síle a kráse!“ poplácal ho Kopecký po zádech, „Co Rudná? Jezdíš tam vůbec někdy?“ zajímal se Kratochví a tam vídám tvou sestru Inku, občas i jejího muže, ale tebe potkat po letech až v Praze,“ kroutil hlavou. „Rudná? Tam se dostanu málokdy, skoro vůbec…

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

 

  • Address ZŠ Rudná, Masarykova
    Škola
    Masarykova 878/115
    252 19 Rudná
    Středočeský kraj

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style