Česká republika

Orličtí vrazi, Kopáč na vozíku, nemocnice Na Homolce Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, Kopáč na vozíku, nemocnice Na Homolce

Nehoda. Dne 7. ledna 1994 jeli Kuna a Kopáč v autě. Kopáč najednou nezvládl řízení a naboural. Oba muži byli převezeni do nemocnice. Zatímco Kuna vyvázl bez větších potíží, Kopáč utrpěl zranění páteře po kterém zůstal upoután na invalidní vozík. Od té doby se na žádných akcích gangu nepodílel. Nešel je udat; sám měl strach, že ho zabijí. Toto zranění vnímal jako trest za skutky, které spáchal.

V noci 7. ledna 1994 opustil diskotéku podnapilý Kopáč provázený Abdulem a dvěmi veselými dívenkami. Abdul, snad věrný náboženským zásadám svých předků, nikdy nepil. Sedl si proto za volant také té noci a automobil se rozjel. Střízlivý řidič však nevydržel u řízení dlouho. Jedeš s tím jako s hnojem,“ odsoudil styl Abdulovy jízdy Kopáč a přikázal, aby mu uvolnil místo za volantem. Nyní ukáže světu on, jak jezdí úspěšní lidé. Muži, kterým patří svět. Dupl na plynový pedál, vůz poskočil a svět žasl. Vyděšení řidiči v protisměru uhýbali ke krajnici a světla se kolem vozu jen míhala. Hvízdání pneumatik provázelo projíždění zatáček, které ten skvělý muž za volantem vybíral s milimetrovou přesností… Karel Kopáč samozřejmě nikdy nezabíjel, aby získal potravu, jako zabíjejí masožravé šelmy. Měl však vždy motiv, kterým byly peníze, zisk a následný sladký život v přepychu. Nyní však seděl v autě, které se v jeho ruce stalo zbraní. Tentokrát chyběl i onen zištný motiv k zabití. Auto by zabilo každého, kdo by se mu připletl do cesty a opilý řidič na tohle nemyslel. Pokud byl vůbec schopen myšlení…

Není právě tohle okamžik, kdy je možné potrestat darebáka bez lidského soudu rozsudkem rychlým a krutým? Vždyť má opět řidičský průkaz a vlastní přepychový vůz s nejmodernějšími bezpečnostními prvky. Nejenže bude ničit lidem zdraví a životy drogami či přímým násilím, ale bude pravidelně ohrožovat své okolí i na silnicích. Vždyť může připojit k vraždám ještě zabití celých rodin i s dětmi, a jemu bude jeho BMW poskytovat největší možnou bezpečnost! Není toho všeho přece jen už dost?

Mezi pocitem rozjařenosti v podnapilém mozku a pocitem naprosté tragédie v rozbité hlavě Karla Kopáče byl jenom krátký okamžik. Zlomek vteřiny, během něhož mu zazněl v uších zvuk deformovaného plechu a řinčení tříštěného skla. Když se pak Kopáč na okamžik probral z bez-vědomí, zahlédl hvězdnou zimní oblohu. Pohnul potom hlavou tak, aby mohl pohlédnout na svůj ležící trup a uviděl své nohy bezvládně rozhozené v nepřirozené poloze. Než upadl opět do bezvědomí, rozpoznal svůj stav naprosto přesně. „Je to v prdeli,“ pokusil se zašeptat. Clověku, jehož nejslastnějším pocitem bylo vždy vědomí vlastní fyzické síly, bylo od této chvíle souzeno, aby očekával smrt na invalidním vozíku v plenkových kalhotách. Oproti vůli osudu mu pak pozdější rozsudky lidských soudů zněly stejně směšně, jakoby student, vyloučený ze školy, dostal dodatečně třídní důtku.
Ostatní spolujezdci utrpěli lehčí až střední zranění. Dopravní policie uzavřela případ havárie s tím, že všichni seděli vzadu a nikdo si nevzpomínal, že by vůbec někdo seděl za volantem. Také v tomto případě vyřešila všechny problémy jednoduchá, nestoudná lež. Nicméně zažitá metoda „lhát a nepřiznávat se“ nemohla vše vyřešit. Zranění Kopáče rozhodlo o tom, že ještě včera tak nadějná firma s názvem PEKA, spěla k zániku.
Motivem veškerého konání Karla Kopáče byla naděje, čímž se moc neodlišoval od většiny lidí. Vždyť doposud mohl jakýkoli pocit fyzických slabin odstraňovat přidá-ním větší zátěže v posilovně či zvýšením četnosti cviků. Proč by mu tedy také z tohoto ohavného stavu nepomohla úporná bojovnost a cílená dřina? Bezprostředně po nehodě byl Kopáč odvezen v bezvědomí do pražské nemocnice Na Homolce, kde v první fázi lékaři bojovali s problémy dýchacími, vznikajícími shromážďováním vody v plicích. Po mnoha dnech se jim zdařilo stabilizovat všechny základní životní funkce, nicméně jejich závěrečná diagnóza vyzněla naprosto zřetelně, tvrdě a neodvolatelně…

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

  • Address Nemocnice Na Homolce
    Nemocnice
    Roentgenova 37/2
    150 00 Praha - Motol
    Hlavní město Praha
    kraj Hlavní město Praha
    Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style