Česká republika

Orličtí vrazi, pohřeb zavražděného, účast vrahů, Rudná Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, pohřeb zavražděného, účast vrahů, Rudná

Musil byl v očích rodáků dobrák a taky parťák, ochotný a připravený kdykoli přiložil ruku k dílu a pomoci. Kdežto na Ince nenechaly místní klepny jednu nit‘ suchou a o nic lépe na tom nebyli ani ostatní z rodu Kopeckých… Jasně to ukázal Musilův pohřeb. Když zřízenci pohřební služby spustili rakev do vykopaného hrobu, našel se mezi smutečními hosty pouze jeden jediný soused, který obešel příbuzné, aby jim stiskl ruce. Jinak Rudná zarputile mlčela. Všichni ostatní, muži i ženy, kteří se přišli rozloučit s Jarmilem Musilem, chlapíkem, jenž v obci nikdy nikoho nezklamal a nezarmoutil, se od vdovy Inky, Kopeckých i Olivových ostentativně odvrátilí. Cestou ze hřbitova je mlčky obcházeli, nebo se jim přímo vyhnuli… Napětí, odpor, ba nenávist jako by přímo visely ve vzduchu a o paní Kopeckou, mat-ku Elišky, Kvida a Inky, se přímo nad hrobem vážně pokoušely mdloby. Čas ovšem hojí každou ránu a zlé chvíle pozvolna přikrývá baldachýnem zapomnění. Jarmil Musil už pár týdnů odpočíval pod náhrobním kamenem na místním hřbitůvku a mrazivé ticho, které ještě donedávna cítila vdova Inka, kdykoli procházela obcí, vešla do obchodu, nebo čekala na zastávce, až přijede autobus, teď vystřídalo jakési dusné příměří. Zjišťovali to i ostatní z rodu Kopeckých – lidé zase začali odpovídat na pozdrav, tu a tam už opět prohodili nějakou tu zdvořilostní větu, o počasí, o zdraví, nemocech, o drahotě… Život se zkrátka vracel do svých běžných kolejí. Tou dobou zaplatil Kvido Kopecký sestře Ince tři sta tisíc korun za novou fasádu domu a dalších osmdesát tisíc za zbudovanou ‚te-rasu. Nebylo divu – Inka Musilová se rozhodla v duchu své předchozí dohody s bratrem dům prodat. Nepředpokládanou komplikaci však oběma sourozencům způsobila Eliška Olivová. Právě toho dne, kdy se Kvido s Irkou na způsobu prodeje domu a rozdělení zisku domlouvali…

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

 

 • Slogan "Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."
 • Listing categories Krimi / Kauzy
 • Location / Region Středočeský kraj, Česká republika

 • Address Hřbitov Rudná
  Hřbitov
  Rudná
  okres Praha-západ
  Středočeský kraj
  Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style