USA

Dolby Theatre, dříve Kodak Theatre, Předávání, Oscar, Cena Akademie Verified

"V komunistických zemích se vysílat nesměly... Ocenění svobodomyslných a svobodných lidí, kteří něco dokázali v tak konkurenčním prostředí jako je Hollywood, bylo pro soudruhy každý rok noční můrou..."

0 / 5
Compare Add to favorites

Dolby Theatre, dříve Kodak Theatre, Předávání, Oscar, Cena Akademie

„Nebojte se snít a doufat, ta naděje nás všechny spojuje…“
Vzpomínka na jeden téměř neuvěřitelný příběh a úspěch jedné skromné devatenáctileté dívky z Valašského Meziříčí, která svět filmu a celebrit nebere příliš vážně a přesto ho dobyla… 🙂 Před divadlem Dolby Theatre, které slouží jako nové domovské divadlo pro předávání cen Oscar a které se nachází v samotném srdci historického Hollywoodu na Hollywood Boulevard v Los Angeles.
Markéta Irglová… která jako první česká zpěvačka v historii dostala Oscara za nejlepší píseň „Falling Slowly“ z filmu „Once“, kterou natočila spolu s irským muzikantem Glenem Hansardem.
„Nikdy jsem nepřemýšlela o tom, že bych chtěla hrát ve filmu. Odmalička jsem samozřejmě filmy sledovala, spousta z nich se mi líbila, ale nenapadlo mě být herečkou. Nechodila jsem do dramatického kroužku, netoužila jsem studovat konzervatoř ani divadelní akademii. Když mi Glen Hansard roli v Once nabídl, bylo to něco nového. Cítím se trošku provinile…“
„Cena je důležitá nejen pro mě, ale pro všechny nezávislé hudebníky a umělce, kteří většinu času zápasí… Fakt, že tady dnes stojíme a můžeme držet Oscara, dokazuje, že ať jsou vaše sny jakékoliv, mohou se splnit. A je to spravedlivé vůči těm, kteří se odvažují snít a nevzdávají se…“ 🙂 — v Dolby Theatre.

Trochu více Oscarů… 😀
„Opravdu šťastný člověk je ten, který si vybral bitvu tak velkou, aby to mělo význam a dost malou na to, aby ji mohl vyhrát…“
Oscary… nejslavnější a nejprestižnější filmové ceny na světě, které jsou každoročně udělované americkou Akademií filmového umění a věd. Slavnostní ceremoniál patří k nejvýznamnějším kulturním událostem v Hollywoodu.
Oficiální název ceny je „Cena Akademie za zásluhy“, Academy Award of Merit, málokdo už ví, že samotné označení Oscar je jen přezdívka sošky…
Když začaly přímé televizní přenosy slavnostního večera, mohly už Oscary sledovat milióny lidí v celém tehdejším demokratickém světě.
V komunistických zemích se vysílat nesměly… Ocenění svobodomyslných a svobodných lidí, kteří něco dokázali v tak konkurenčním prostředí jako je Hollywood, bylo pro soudruhy každý rok noční můrou 😀 — v Kodak Theatre Hollywood.

Zdroj, odkazy:

https://en.wikipedia.org/wiki/Dolby_Theatre

 • Address Dolby Theatre
  Umělecká scéna
  6801 Hollywood Blvd
  Hollywood
  CA 90028
  Spojené státy

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style