USA

Útěk z Planety opic, Fox Studio 19, interiéry Verified

"Jako hvězdy na nebi. Není to krásné?" Kornelius (při pohledu z kopce na noční světla velkoměsta), Zira: "Ano ... odsud."

0 / 5
Compare Add to favorites

Útěk z Planety opic, Fox Studio 19, interiéry

Úvodní scéna filmu Útěk z planety opic je třetím pokračováním původní Planety opic a jeho předpokladem je obrátit děj filmu. Film začíná dva roky poté, co Taylor a Brent zmizeli ve vesmíru a vesmírná loď byla opět objevena v Tichém oceánu, kde se ho objeví a zachrání vojenský personál. Z trosek se vyjdou tři astronauti, ale když si sundají přilby, vojáci reagují šokem, protože tito tři astronauti jsou opice.

Útěk z Plenty opic (v anglickém originále Escape From The Planet Of The Apes) je americký dobrodružný sci-fi film z roku 1971, který volně navazuje na film Do nitra Planety opic, který byl natočen o dva roky dříve.

Příběh navazuje na konec druhého dílu v momentě kdy byla zničena v budoucnosti při bitvě opic a lidí Země výbuchem atomové bomby. Trojice šimpanzů Cornelius, Zira a Dr. Milo použijí opravenou Taylorovu vesmírnou loď. Výbuch Země je pošle do mi“Jako hvězdy na nebi. Není to krásné?“ Kornelius (při pohledu z kopce na noční světla velkoměsta), Zira: „Ano … odsud.“nulosti, přesně dva roky po odstartování Taylorové lodě.

Cornelius a Zira, opičký pár z prvních dvou filmů Planety opic, uprchli z jejich odsouzené planety (těsně před událostmi Do nitra Planety opic) ve stejné kosmické lodi, kterou použil Taylor v prvním filmu, a cestou zpátky stejným prostorovým časovým portálem přistál na zpět ve 20. století. Vojenský personál a vědci se snaží pochopit, jak se lopicím podařilo ovládnout Taylorovu loď. Cornelius, Zira a Dr. Milo (Sal Mineo) se pokoušejí pochopit, jak se dostali do minulosti Země…

Zdroj, odkazy:

https://en.wikipedia.org/wiki/Escape_from_the_Planet_of_the_Apes

https://www.csfd.cz/film/8894-utek-z-planety-opic/prehled/

 • Address Fox Studios
  Movie studio
  10201 Pico Blvd
  Los Angeles
  CA 90064
  Spojené státy americké

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style