Evropa

Kreml v Česku, sídlo Aeronetu, provozovatel proruský dezinformátor Marek Pešl Verified

„Rusové? Co slovo, to lež. Co čin, to zločin..." Pozvi Rusa do domu, ukradne ti vlast... Česko 1968 - Ukrajina 2014. Kultura, která připomíná ruskou zaostalost, bídu, miliony oběti režimu a vojenské výboje Moskvy vůči sousedním státům.

0 / 5
Compare Add to favorites

Kreml v Česku, sídlo Aeronetu, provozovatel proruský dezinformátor Marek Pešl

Reportéři ČT se pokusili vypátrat, kdo vyrábí obsah pro konspirační web Aeronet. Vlastnická struktura je neznámá, příjemcem peněz, které Aeronet vybírá od čtenářů, je Marek Pešl z Branišova. Ani příbuzní však nevědí, kde se skrývá – zřejmě před exekucemi. Ještě před ukrajinskou krizí se přitom web zabýval jen IT technologiemi. Jestli vás někoho zajímalo, jak vypadá onen tajemný „Vedoucí kolotoče“, který zpoza Aeronetu rozpoutal neslavnou „Kauzu lithium“, pravidelně šíří prokremelské dezinformace a neštítí se ani antisemitismu, tak je to tuhle Mára. Mára má spoustu dluhů, a tak opustil své příbuzné v Branišově (jeho rodina si dlouho myslela, že je mrtvý). Aby nemusel ty dluhy platit, tak se Mára přestěhoval do Trenčína. Z bytu vychází jen 2x týdně nakoupit, jinak tráví čas u počítače psaním nebezpečných hovadin. Mára o sobě říká, že je vlastně jen takový směnárník a živí se těžbou kryptoměn.

Obrovský úspěch Reportérů ČT a Respektu aneb proč je důležité mít nezávislá a veřejnoprávní média: „Obrovský úspěch se podařil kolektivu týdeníku Respekt a redaktorům publicistického pořadu Reportéři ČT. Ukázali tvář Vedoucího Kolotoče, tedy šéfredaktora Aeronetu, který inkasuje příjmy z dezinformačního webu. Je jím Marek Pešl, který se momentálně skrývá v Trenčíně. Ondřej Kundra a Aneta Snopová ho natočili po nákupu v obchodním centru. Z reportáže ČT bylo zřejmé, že byl „přepadovou“ akcí velmi překvapen. Při rozhovoru nejprve svou identitu a příslušnost k dezinformačnímu webu nezapíral, po prvotním šoku se snažil mlžit. Mezi důkazy, že Marek Pešl je Vedoucím Kolotoče, patří i to, že je příjemce peněz zasílaných čtenáři Aeronetu. Jako hlavní důkaz může posloužit nedávná chyba Facebooku, o které psal i náš web. Z ní šlo zjistit, že Facebook Aeronetu spravuje jediný profil: anonymní účet Dylan Taylor. Účet byl však lokalizován na Slovensku. Právě přezdívku Dylan Taylor používal Marek Pešl v době, kdy byl Aeronet ještě fórem o letecké dopravě. Marek Pešl se skrývá pravděpodobně i kvůli exekucím na jeho jméno. K převodu peněz používal bílé koně.“ Bývalý náměstek ředitele české rozvědky Jan Paďourek záběry okomentoval: „Můj první dojem je, že mluvíte s člověkem, který má nějaký problém a který má velice vyhraněný ideologický pohled na tento svět.“ V roce 2016 byl Marek Pešl jediným příjemcem peněz, které posílali čtenáři Aeronetu na jeho provoz. Měsíčně se jednalo o částku zhruba 1300 eur (asi 33 tisíc korun). Reportéři zjistili, že k výběru peněz od čtenářů používal Pešl takzvané bílé koně. Pešl se zpočátku rozhovoru s reportéry k obsahu Aeronetu hlásil, po pár minutách ale otočil, a že by byl „vedoucím kolotoče“ (tak se podepisuje autor článků) popřel. Uvedl, že se živí těžbou kryptoměn a lidem z Aeronetu pomáhá v provozu. „Peníze, které přijdou v hotovosti, zaměňuji za kryptoměny a posílám redakci Aeronetu,“ řekl s tím, že funguje jako „směnárník“. Že je Marek Pešl tím, kdo nejen inkasuje peníze od přispěvatelů, což ročně dělá minimálně tři čtvrtě milionu korun, ale i tím, kdo ovládá sociální sítě Aeronetu, odhalila nedávná technická chyba Facebooku. Díky ní bylo možné několik hodin vidět, kdo konkrétně spravuje jednotlivé stránky. Ukázalo se, že k účtu Aeronetu má přístup jediný člověk, kterého sociální síť lokalizovala na Slovensku. Než Facebook chybu odstranil, Deník N zjistil, že stránku spravuje zcela anonymní účet označený smyšleným anglickým jménem Dylan Taylor. Toto jméno přitom používal Marek Pešl v do

O Aeronetu už bylo napsáno mnoho. Bezpečnostní informační služba označila v roce 2014 ve svých zprávách Aeronet.cz za zdroj nebezpečné ruské propagandy. Ministerstvo vnitra České republiky vede Aeronet.cz na seznamu webových stránek šířících dezinformace. Příspěvky na těchto stránkách jsou většinou nepodepsané a jejich zdroje obvykle anonymní, ale jejich zaměření je většinou jednoznačně proruské. Není zřejmé, kým je tento web financován. Web vede muž pod zkratkou VK. „Zkratka VK znamená Vedoucí Kolotoče a kdo se pod tímto pseudonymem skrývá, jeho čtenáře nezajímá. My jsme se to pokusili zjistit už před dvěma lety a odhalili jsme záhadný příběh jistého Marka Pešla, který se o politiku v minulosti nikdy nezajímal, zato měl na krku statisícové dluhy. Nikdy jsme se mu nemohli podívat do tváře, na místě, kde se měl vyskytovat, už nebyl,“ zjišťovala Aneta Snopová z pořadu Reportéři ČR. Podle České televize je příjemcem peněz čtyřicetiletý Marek Pešl z jihočeského Branišova. Rodina si však myslí, že je zřejmě mrtev, protože o něm od roku 2003 nic neslyšela. Důvodem zmizení mohou být ale i statisícové exekuce vypsané na Pešlovo jméno. Podle slovenského obchodního rejstříku se pokoušel Pešl v zemi podnikat, před českými exekutory se tak může skrývat právě tam. V současné době dluží přes 30 tisíc korun. Ročně však inkasuje od čtenářů asi dva miliony korun. Marek Pešl, podle zjištění České televize, používá k transakcí bílé koně. Původně to byl Marián Rohály z Havířova. Nyní používá jak bílého koně důchodce Jiřího Beneše z Vlachova Březí, dispoziční práva pak Josef Beneš z Čkyně. Peníze si Pešl vybírá v Trenčíně.

Tak co obdivovatelé Putlera a Ruska? Už vidíte jaké sračky sdílíte, komu platíte a jací dementi vám vlastně motají hlavu?

Zdroj, odkazy:

http://databazeznamychmist.cz/ceska%20republika/kreml-v-cesku-sidlo-hnuti-trikolora-vaclava-klause-jr-sponzor-pronajmu-majetek-ruske-federace/

https://en.wikipedia.org/wiki/Warsaw_Pact_invasion_of_Czechoslovakia

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/karel-rehka-informacni-valka-rusko-armada-rozhovor_1808310600_ogo

 • Slogan „Rusové? Co slovo, to lež. Co čin, to zločin..." Pozvi Rusa do domu, ukradne ti vlast... Česko 1968 - Ukrajina 2014. Kultura, která připomíná ruskou zaostalost, bídu, miliony oběti režimu a vojenské výboje Moskvy vůči sousedním státům.
 • Listing categories Politika / Krimi / Budovy / Tajné / Kauzy
 • Location / Region Slovensko

 • Address Marek Pešl
  Aeronet
  Na Zongorke 7290/10
  911 01 Trenčín
  okres Trenčín
  Trenčiansky kraj
  Slovensko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style